In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Montaż słowno-muzyczny o Janie Pawle II

Dnia 15.05.2009 r. młodzeż naszej szkoły zaprezentowała montaż słowno-muzyczny pt." Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość mi wszystko rozwiązała" poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II.
     Tego październikowego dnia, kiedy po raz rpierwszy ukazał się na schodach Bazyliki św. Piotra, kiedy jego pierwsze słowa: "Nie lękajcie się!" rozbrzmiały na placu - w tej samej chwili cały świat zrozumiał, że w niebie coś się poruszyło i że Bóg przysyła nam świadka.
Jan Paweł II pokazał nam drogę, która powinniśmy kroczyć każdego dnia. Wielokrotnie mówił, że miłość nadaje sens naszemu życiu. Podkreślał, że tylko ten, kto potrafi kochać aż do zapomnienia o sobie, w pełni realizuje swoje życie. Wezwaniem "Nie lękajcie się!" zwracał sie do całego świata. Świata, w którym człowiek boi się człowieka, gdzie życia boi sie tak samo jak śmierci, gdzie boi się wszystkiego. Powtarzał, że człowiek nie może żyć bez miłości, a Bóg jest Miłością.
     Czas ucieka nieubłagalnie szybko, a w raz z nim przemijają ważne rocznice, pamiętne daty, gasną zapalone znicze. Wracamy do codzienności, a w tle coraz ciszej słychać wielkie, mądre słowa. Idziemy własnymi drogami, zapominając o tym, co jest w życiu najważniejsze. Dlatego też nasz montaż nie odbył się w żadną z tych ważnych rocznic. To było zwykłe, piątkowe popołudnie. Zwykłe? A może zdarzył się jakiś cud?

Osiągnięcia szkoły

English Corner