Spotkanie z Panią Policjantką

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem. W ramach edukacji w tym kierunku klasę 2, 3a i 3b odwiedziła Pani Policjantka asp. szt. Małgorzata Nagraba z Komendy Policji w Zielonce. Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Pani Policjantka przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię, wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacjach zagrożenia. Zwróciła szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, zadawały bardzo dużo pytań odpowiadały na zadawane pytania. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez gościa podstawowych akcesoriów policjanta. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

12 lutego 2018 r.

Galeria zdjęć z tego wydarzenia

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

prosimy o sprawdzenie wprowadzonych zmian
(Strefa Ucznia/Plan Lekcji)

Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, dźwięków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 12 stycznia 2018 roku. Na pięknie udekorowanej balonami sali gimnastycznej pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, biedronki, królewny, księżniczki, rycerzy, piratów, Batmany, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Na sali podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

graf

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Katarzyna Mioduszewska

Nasza szkoła od kilku lat bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” organizowanym przez WOŚP. Podczas tegorocznego Finału, 14 stycznia, w ramach programu „Mali Ratownicy” realizowanego przez Volkswagen, na Placu Defilad w Warszawie powstała specjalna strefa, w której Volkswagen wraz z Instruktorami Programu Edukacyjnego uczyła dzieci podstawowych czynności ratujących życie. Nie mogło zabraknąć tam uczniów z naszej szkoły.

Na odwiedzających strefę Volkswagena czekały liczne atrakcję:

• nauka pierwszej pomocy prowadzona przez doświadczonych ratowników przy 5 specjalnie zaaranżowanych stanowiskach;
  • mini scena i animatorzy;
  • konkursy z wiedzy na temat podejmowania czynności ratowniczych;
  • gra „Było sobie życie. Pierwsza pomoc”.

wosp2018

Udział w tej akcji był dla naszych uczniów kolejnym dużym doświadczeniem.

Katarzyna Mioduszewska

Galeria zdjęć z realizacji projektu

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i wychowawcom, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznego Kiermaszu Świątecznego.

W TYM ROKU ZEBRALIŚMY 2655,75 zł.

Kwota 1500 zł. została przekazana do parafii M.B.Cz. w Zielonce, na pomoc świąteczną dla najuboższych.
Pozostała kwota – 1155,75 zł. zostanie wydana na budowę nowej strony internetowej.

Aleksandra Kozyra-Wiśniewska

a

Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”

Papież Franciszek

Święta Bożego Narodzenia, czas radości w gronie rodziny i przyjaciół. To czas, kiedy serca ludzkie otwierają się na potrzeby i marzenia drugiego człowieka. Uczniowie klasy 3a wraz z rodzicami już po raz drugi wzięli udział w akcji charytatywnej pomagając podopiecznym Fundacji ,,Dziecięca Fantazja”. Tym razem spełniliśmy marzenie 10-letniej Karolinki ze Studzienic w woj. śląskim. Jest to to niezwykła dziewczynka – silna, dzielna i z niesamowitą wyobraźnią. Największą radość sprawia jej zabawa malutkimi figurkami z serii Littliest Pet Shop, dlatego chciała dostać jak najwięcej tych kolorowych zwierzątek. Najbardziej marzyła o jamniczku z kropkami na uszach! 10-latka ma również zdolności plastyczne i muzyczne. Całymi godzinami może słuchać muzyki, dlatego chciałaby dostać dziewczęcego boomboxa – takiego, na którym mogłaby odtwarzać ulubione piosenki z płyt CD oraz MP3. Do własnoręcznie zapakowanego prezentu dołączyliśmy kartki świąteczne z życzeniami.

DSC01715b

Mamy nadzieję, że spełniając marzenia Karolinki sprawiliśmy, iż na jej buźce zawitał uśmiech i chociaż na chwilę zapomniała chorobie.