Aktualności

Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, dźwięków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 12 stycznia 2018 roku. Na pięknie udekorowanej balonami sali gimnastycznej pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, biedronki, królewny, księżniczki, rycerzy, piratów, Batmany, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Na sali podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

graf

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Katarzyna Mioduszewska

Nasza szkoła od kilku lat bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” organizowanym przez WOŚP. Podczas tegorocznego Finału, 14 stycznia, w ramach programu „Mali Ratownicy” realizowanego przez Volkswagen, na Placu Defilad w Warszawie powstała specjalna strefa, w której Volkswagen wraz z Instruktorami Programu Edukacyjnego uczyła dzieci podstawowych czynności ratujących życie. Nie mogło zabraknąć tam uczniów z naszej szkoły.

Na odwiedzających strefę Volkswagena czekały liczne atrakcję:

• nauka pierwszej pomocy prowadzona przez doświadczonych ratowników przy 5 specjalnie zaaranżowanych stanowiskach;
  • mini scena i animatorzy;
  • konkursy z wiedzy na temat podejmowania czynności ratowniczych;
  • gra „Było sobie życie. Pierwsza pomoc”.

wosp2018

Udział w tej akcji był dla naszych uczniów kolejnym dużym doświadczeniem.

Katarzyna Mioduszewska

Galeria zdjęć z realizacji projektu

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i wychowawcom, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznego Kiermaszu Świątecznego.

W TYM ROKU ZEBRALIŚMY 2655,75 zł.

Kwota 1500 zł. została przekazana do parafii M.B.Cz. w Zielonce, na pomoc świąteczną dla najuboższych.
Pozostała kwota – 1155,75 zł. zostanie wydana na budowę nowej strony internetowej.

Aleksandra Kozyra-Wiśniewska

a

Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”

Papież Franciszek

Święta Bożego Narodzenia, czas radości w gronie rodziny i przyjaciół. To czas, kiedy serca ludzkie otwierają się na potrzeby i marzenia drugiego człowieka. Uczniowie klasy 3a wraz z rodzicami już po raz drugi wzięli udział w akcji charytatywnej pomagając podopiecznym Fundacji ,,Dziecięca Fantazja”. Tym razem spełniliśmy marzenie 10-letniej Karolinki ze Studzienic w woj. śląskim. Jest to to niezwykła dziewczynka – silna, dzielna i z niesamowitą wyobraźnią. Największą radość sprawia jej zabawa malutkimi figurkami z serii Littliest Pet Shop, dlatego chciała dostać jak najwięcej tych kolorowych zwierzątek. Najbardziej marzyła o jamniczku z kropkami na uszach! 10-latka ma również zdolności plastyczne i muzyczne. Całymi godzinami może słuchać muzyki, dlatego chciałaby dostać dziewczęcego boomboxa – takiego, na którym mogłaby odtwarzać ulubione piosenki z płyt CD oraz MP3. Do własnoręcznie zapakowanego prezentu dołączyliśmy kartki świąteczne z życzeniami.

DSC01715b

Mamy nadzieję, że spełniając marzenia Karolinki sprawiliśmy, iż na jej buźce zawitał uśmiech i chociaż na chwilę zapomniała chorobie.

Galeria zdjęć z tego wydarzenia

„Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy” – mówią słowa znanej świątecznej piosenki. W Niepublicznej Szkole Podstawowej Aktywności Twórczej dniem takim był 22 grudnia 2017r., kiedy to cała społeczność zgromadziła się na spotkaniu przedświątecznym.

DSC01715

W tym roku uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć niezwykły i oryginalny występ w wykonaniu uczniów klas 2, 3a i 3b naszej szkoły. Widowisko rozpoczęły Śnieżynki, które pięknym tańcem do utworu ,,Hallelujah” Aleksandra Burke wyczarowały zimowy nastrój. Jak na Święta Bożego Narodzenia przystało, nie mogło zabraknąć zacisza domowego z nakrytym stołem, kolorowej choinki i Świętego Mikołaja z workiem pełnym prezentów. Występom towarzyszył śpiew świątecznych piosenek i pastorałek.

DSC01715a

Po przedstawieniu wspólnie dzieliliśmy się opłatkiem, życząc sobie wzajemnie wiele radości, zdrowia i miłości. Świąteczny poczęstunek był okazją do wzajemnych spotkań i rozmów. Był to wieczór pełen wzruszeń.

Galeria zdjęć z tego wydarzenia

W pierwszych dniach grudnia 2017 roku otrzymaliśmy pismo od Pana Prezydenta Polskiej Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy. W piśmie Pan Prezydent dziękuje za nasz udział w Narodowym Czytaniu Wesela Stanisława Wyspiańskiego.

Wraz z pismem Pan Prezydent przekazał nam wspaniały prezent – egzemplarz okolicznościowego wydania „Wesela”.

nar czyt prez

W ostatnim tygodniu listopada (2017) klasa VI ukończyła projekt edukacyjny z języka niemieckiego. Projekt rozpoczął się w październiku . W pierwszym etapie uczniowie zapoznali się z przepisem kulinarnym  na typową niemiecką potrawę „Bauernjause”. Zebrali nowe słownictwo, które mogło być przydatne do realizacji ich projektu. W etapie drugim uczniowie  opracowali produkty potrzebne im do przygotowania potrawy.

image001

W trzecim etapie wykonali przepisy w języku niemieckim, a następnie na tej podstawie zrobili dania. Powstały Obstkuchen, Mozzarellasalat, Oreokuchen und Hanchensalat. Cały projekt sprawił uczniom wiele radości i satysfakcji.

Agata Banaszczyk