Nasza szkoła od kilku lat bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” organizowanym przez WOŚP. Podczas tegorocznego Finału, 14 stycznia, w ramach programu „Mali Ratownicy” realizowanego przez Volkswagen, na Placu Defilad w Warszawie powstała specjalna strefa, w której Volkswagen wraz z Instruktorami Programu Edukacyjnego uczyła dzieci podstawowych czynności ratujących życie. Nie mogło zabraknąć tam uczniów z naszej szkoły.

Na odwiedzających strefę Volkswagena czekały liczne atrakcję:

  • nauka pierwszej pomocy prowadzona przez doświadczonych ratowników przy 5 specjalnie zaaranżowanych stanowiskach;
  • mini scena i animatorzy;
  • konkursy z wiedzy na temat podejmowania czynności ratowniczych;
  • gra „Było sobie życie. Pierwsza pomoc”.

 wosp2018

Udział w tej akcji był dla naszych uczniów kolejnym dużym doświadczeniem.

Katarzyna Mioduszewska

Galeria zdjęć z realizacji projektu