Aktualności

kanada  009Całkiem niedawno, bo 23 czerwca w ramach Festiwalu Kultur obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kanady. W tym roku do zabawy i zaznajamiania się z tym pięknym krajem postanowiłyśmy włączyć również najmłodszych. Podczas kilku lekcji poprzedzających nasze Święto opowiadałyśmy dzieciom o Kanadzie, kolorowaliśmy flagi, oglądaliśmy krótkie filmy dla dzieci (oczywiście po angielsku). W ramach projektu „Kanada” klasa 2 wykonała super plakaty poświęcone poszczególnym tematom, wybranym przez dzieci (informacje ogólne, mapka, sport, zwierzęta, jedzenie).

Uczniowie z klas 4-6 przygotowali wspaniałe prezentacje, które przybliżyły wszystkim kulturę kanadyjską oraz tradycje tego kraju.

23 czerwca układaliśmy „kanadyjskie” puzzle, był krótki quiz, a także zjedliśmy naleśniki z syropem klonowym (pancakes with maple syrup – mmmm…. Yummy! Mmmm….Delicious!).

Klasy 4-6 zaprosiły wszystkich na wspaniałe przyjęcie złożone z potraw charakterystycznych dla Kanady. Mogliśmy poczuć się jak prawdziwi Kanadyjczycy. A do tego było pysznie!!!

Tego dnia w szkole królował kolor biały oraz czerwony i wszędzie  widać było klonowe liście. Odbył się również konkurs na najlepszy strój związany z Kanadą. „Starszyzna” z klasy 6 wybrała wielu zwycięzców.

ENJOY YOUR SUMMER HOLIDAYS!!!

Katarzyna Kaczanowska
Anna Chodzińska